Tapahtuman kuvaus

Yritysjäsenille | Hankinnan osaamisen muutosmatka

Paikka: Etäosallistuminen, Teams
Aika: 21.05.2025 09:00 - 10:30

Tervetuloa mukaan Hankintafoorumin tapahtumaan, joka on tarkoitettu LOGYn yritysjäsenille ja aktiivipaketin haltijoille. Tapahtuman on ideoinut Hankintafoorumin Koulutustiimi.

Tässä webinaarissa pohditaan, miten hankinnan osaamistarpeet nähdään nyt ja tulevaisuudessa. Kuulemme, kuinka eri organisaatioissa on panostettu hankintaosaamisen kehittämiseen ja mitä mahdollisesti aiotaan tehdä tulevina vuosina. Tule kuulemaan, millä tavoin osaamistarpeet muuttuvat!

Vahvistuneet puhujat:

Suvi Ketene, hankintapäällikkö, Helsingin kaupunki, Kasvatuksen ja koulutuksen toimiala, Hankintapalvelut

Hankinnan osaamiskartta
Rami Mattila, Elisa

Kahden puheenvuoron jälkeen peilaamme vielä v. 2022 Koulutustiimin tapahtumaan "Kohti vuotta 2030: Hankinnan kyvykkyydet epävarmuuden ja häiriöiden hallinnassa". Harri Lorentz Turun yliopistosta tiivistää, miten tuolloin nähtiin muuttuvat osaamistarpeet ja mihin suuntaan siitä ovat tarpeet kehittyneet. 

 

Lisätiedot:

Mirka Airas
Senior palvelupäällikkö
mirka.airas@logy.fi
p. 050 544 3261

Ilmoittaudu tästä

Huomaa myös muut tapahtumat:

 8.5. Hankintapäivä 2025: Monikriisi haastaa hankinnan – selviydy vahvempana | Helsinki
12.6. Info: Hankintapäällikön koulutusohjelma | Teams